Psikolog Mehmet Kılıç Hakkında

Mersin Üniversitesi, Psikoloji bölümünden mezun olan Psikolog Mehmet Kılıç Dokuz Eylül Üniversitesi Aİle Danışmanlığı bölümünden mezun olduktan sonra Aarhus University ve Ege üniversitesinde ihtisasını tamamladı.

Bireysel danışmanlık ve çocuk psikolojisi konusunda hizmet vermek üzere Karşıyaka’da Değişim Psikoloji Merkezi kliniğini açan uzman, bu merkezde hizmet vermektedir. Öfke kontrolü, sınav kaygısı, fobiler, özgüven problemleri, aldatma, sağlıklı boşanma, yeniden evlenme ya da ilişkilerde yaşanan diğer sorunlarla ilgili hizmet vermektedir.

Aynı zamanda eşi olan Seval Hacım ile birlikte yönettiği klinikte yüzlerce kişinin sorununun çözülmesine yardımcı olmuş, tedavi sürecine katkıda bulunmuştur. Yerel TV kanallarında tanınan bir kişi olan Psikolog Mehmet Kılıç, danışanlarına kendilerini bulmalarında yardımcı olan bir yaklaşım sergilemektedir.

Değişim Psikoloji Merkezi

Merkezde hizmet veren ve birçok ruhsal rahatsızlık ve kaygı bozukluğu hususunda başarılı sonuçlar alan hastaların geri bildirimleriyle kişinin kendini bulmasını sağlayan uzman, 2017 yılında Psikoterapi Odasından Öyküler isimli bir de kitap yazmıştır.

Değişim Psikoloji merkezinde çocuklar başta olmak üzere aile ve yetişkinlerin ilişkileri  konusunda hizmet verilmektedir. Günümüzde hayatın olağan akışına uymayan birçok problemi çözmekte zorlanan bireyler olarak ihtiyaç duyduğumuz yol göstericilikle bizi memnun edecek sonuçlar yerine kendimizi sorunu çözmemizi sağlayacak yaklaşımlar sunulmaktadır.

Oyun terapisi, boşanma, yeniden evlenme, aileye gelen yeni bebek gibi durumlarda nasıl davranılması gerektiği konusunda destek alınabilir. Psikolojik sorunların tedavisinde destekleyici bir yaklaşım sunan Değişim Psikoloji, öğrencilerin sınav kaygıları ve okul uyum sorunları konusunda da yardımcı olmaktadır.

Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Tüm dünya ülkelerinde modern toplumlarda normal bir gereksinim olan psikolojik destek, ülkemizde en modern şehirlerden biri olan İzmir’de de yoğun ilgi görmektedir. Yetişkinler kendileri için ya da çocukları için tercih edecekleri danışmanlık hizmetlerinden verim alarak daha bilinçli bireyler haline gelmektedir.

Bazen hayatın zorlukları katbekat fazla gibi gelir ve insanlar ne şekilde davranacaklarını bilemez. Olumsuz kararlar vermek ya da çok önemli durumda nasıl davranacağını bilmemek gibi birçok problem, kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Oysa psikolojik danışmanlık söz konusu olduğunda bu tür  sorunların daha kısa sürede ortadan kalkması söz konusu olur. Bakış açısını açıklama seansları olan terapiler kişinin yaşamına olumlu etkiler katar. Farklı ihtiyaçları karşılamak istediğinizde bireysel olarak bakmak yerine empatik bakarak iletişimizi kolaylaştırabilirsiniz. Her açıdan size kolaylık sağlayacak olan psikolojik danışmanlık, karar almakta zorlandığınız durumlarda size kendinizi tanıma fırsatı sunacaktır.

Profesyonel Eğitimler

Değişim Psikoloji Eğitim Merkezi bünyesinde birçok eğitim veren Psikolog Mehmet Kılıç, Cinsel Terapi Eğitimi gibi eğitimler vererek hem meslektaşlarını hem de konuyla ilgili olan kişileri yetiştirmek hizmeti de vermektedir. Karşıyaka Belediyesinin karşısında bulunan merkezde, bireysel ve grup terapi hizmeti, psikolojik danışmanlık ve eğitim gibi konular için uygulama ve eğitim yaptırabilirsiniz.