Kurumsal Web Sitenizde Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Kurumsal Web Sitenizde Sahip Olmanız Gereken Özellikler

Şirketiniz için web sitesi tasarlatmak istiyorsunuz, fakat web sitenizin hangi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda emin değilsiniz. Şüphesiz rakip web sitelerinin özelliklerine göz gezdirmişsinizdir ve yeni sitenizin en az onların web siteleri kadar kapasiteye sahip olmasını istersiniz. Bu noktada sizlere aradığınız web sitesinden de fazlasını verebilecek http://bohemiawebsites.com/ gibi web tasarım firmalarını tercih edin. Sitede web tasarım ajansları hakkında da detaylı bilgilere ulaşmanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Biz ise bu yazımızda sizlere, kurumsal kimliğe sahip web sitenizde hangi özelliklere sahip olmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Bu adımları takip etmeniz halinde, rakiplerinizden bir hatta birkaç adım önde bir web sitenize sahip olmanız mümkündür diyebiliriz.

Web Siteniz Hangi Özelliklere Sahip Olmalı

Web sitenizin sahip olması gereken çok temel özellikler bulunuyor. Bunlar sade tasarım, kaliteli içerik, güzel fontlar ve kurumsal slogan ve logolar olarak gösterilebilir. Bunlar günümüzde kurumsal bir kimliğe sahip olması amacıyla oluşturulmuş hemen hemen tüm web sitelerinde hali hazırda var olan ve wordpress tabanlı sistemlere ait özellikler, bunlara ek olarak bazı kaliteli olarak kurgulanmış sitelerin özelliklere sahip olduklarını da görüyoruz. Bu yazımızda standart özelliklerden çok, bu yenilikçi özelliklere odaklanmaya çalışacağız.

kurumsal web sitesi örneği

  • Ek modüller, web sitenizde sektörünüze ait ek modüllerin yer alması siz diğer firmaların sitelerinden ayırabilen bir özellik haline gelebilir. Örneğin bir giyim sitesinde tamamen kişiye özel bir giydirme modülünün oluşturulması, kişilerin bir anda sizi tercih etmelerini sağlayacaktır. Bu hizmetinizi basit şekilde sosyal ağlardan veya diğer kaynaklardan insanlara yayabilir ve söz konusu sektörde daha önce yapılmamış bir hizmeti verebilirsiniz. Siteniz sektörde yeni açılmış bir site dahi olsa, bu durumda diğerlerini kısa vadede yakalama hatta onlara fark atma seçeneğini bulacaktır.
  • Aktif sosyal medya, sosyal ağları son yıllarda hemen hemen tüm firmalar kullanıyorlar. Fakat çoğunun yaptığı bu ağlarda sayfalar açmak ve çok nadiren bu sayfalarda duyurular yapmaktan ibaret oluyor. Sosyal ağları aktif kullanabilmek adına, burada kampanyalar başlatmanız mümkün diyebiliriz. Üstelik yapacağınız anketler ve yarışmalar sayesinde de kişilerin dikkatlerini çekebilirsiniz. İnsanlar sosyal ağlarda vakitlerinin büyük bölümlerini geçirdikleri için, kampanya ve hediye türü seçeneklere de sıcak bakarlar diyebiliriz. Web tasarım reklam ajansı firmanızdan bu konuda destek almanız da mümkündür diyebiliriz.
  • Farklı reklam seçenekleri, günümüzde çok sayıda web sitesi reklam verirken, bilindik kaynakları kullanırlar. Web sitenizin reklamını anket siteleri, haber siteleri veya çeşitli yarışmaların düzenlendiği web siteleri üzerinden de yapabilirsiniz. Bu sitelere web sitenizden verilecek linklerle doğrudan belirli yarışmalara kişilerin katılmalarını sağlayabilir ve karşılığında belirli ödüller oluşturabilirsiniz. Bu sayede web sitenize yönelik trafiği arttırmanız mümkündür.

Web sitenizin sahip olabileceği tüm bu özellikler başarılı web tasarım ajansları tarafından size uygun ücretlerle sağlanabilecek özelliklerdir. Dahası onlardan da bu konuda ek tavsiyeler almanız mümkündür diyebiliriz. Bohemia gibi başarılı ajanslar, bulunduğunuz sektördeki yabancı kaynakları firmaların da web sitelerini inceleyerek size önerilerde bulunabilir. Bu sayede henüz Türkiye’de kimsenin uygulamadığı özelliklere de siteniz içerisinde sahip olabilirsiniz. Bu noktada kendi özgün fikirlerinizi hayata geçirmeniz için de başarılı ajansların sizlere çeşitli fırsatlar sunduklarını söyleyebiliriz.