Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Vücut şekillendirme ameliyatları sınıfında değerlendirilen karın germe operasyonları genellikle başarılı sonuçlanan operasyonlardır. Genel anestezi altında gerçekleşen operasyon ortalama 2,5 saat sürmekle birlikte liposuction uygulamasıyla birlikte yapılabilir.

Nasıl Karın Germe Ameliyatı Yapılıyor?

Karın germe operasyonunun uygulandığı alan göbek deliği ve sezaryen bölgesi arasında kalan kısımdır.  Hamilelik ya da sık kilo alıp verme benzeri durumlarda yaygın şekilde bu operasyonlara başvuruluyor. Daha düz ve sıkı bir karın bölgesi elde etmek operasyona başvuru amacı.

Uygulama sırasında fazla deri vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra üst bölümdeki deri segmenti germe ile aşağıya alınıyor ve anatomik olarak göbek deliği olması gereken alan delik açılır. Sporcu karın görünümüne sahip olmak için de isteğe göre liposuction yapılabilir.

Operasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Tamamen yaranın geçmesi durumu hemen hiçbir operasyonda mümkün değildir. Ancak bazı derilerde belli olmayan izler kalabilir.  Bu açıdan tamamen izsiz karın germe ameliyatı gibi durum yanlış bilgilendirme olabilir. Ancak ameliyat sonrasında 6 ay kadar bir zaman geçtiğinde küçük bir müdahale yapılarak izi belirsiz hale getirebilirsiniz.

karın gerdirme ameliyatı yapmış kadın

Ameliyat sonrası bakım konusuna da değinmek gerekirse, eriyen dikişler olması nedeniyle dikiş aldırma işlemiyle uğraşmazsınız. Ancak ameliyatta tam dik durmak yerine hafif eğimli durmanız aşırı gerginlik olmasını engeller.  Bunun dışında iki haftaya kadar iyileşme görülecektir. Normal hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Operasyon sonrası muhtemel şişlik ve morlukların kaçınılmaz olduğunu bilmeniz gerek. Ancak bu görüntü en geç 1 ay içinde normal görünüme dönüyor. Karın germe işlemi sonrası ekstra bakım gerekmiyor. Deri ve yara kendini topluyor.

Drensiz Karın Germe Operasyonu Fiyatları

Bir karın germe ameliyatı yöntemi olarak drensiz karın germe, yalnızca dren kullanılmadığı için söylenen bir ifade değildir. Daha farklı bir ameliyat tekniği olan bu yöntemde üst dokular boydan boya alttaki dokulara dikilir ve oluşacak ölü boşluk da böylece tamamen kapatılmış olur. Şişlik ihtimali bu sayede tamamen biter. Ameliyat sonrasında da konfor açısından ciddi fark meydana geldiği görülebilir.  Hasta rahatça hareket edebilir, kendi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir.  Meydana gelebilecek sıvı birikimi ihtimali drensiz ameliyatta oldukça az görülür ya da hiç görülmez. Bu uygulamanın fiyatlandırması hastanın durumuna göre değişebilir. Klasik uygulamadan daha farklı şekilde bir fiyatlandırma olduğu da söylenebilir.

Karın Germe Ameliyatlarında Fiyatlandırma Nasıl Yapılıyor?

Bu soru aslında genel estetik uygulamalarındaki fiyat belirleme işlemiyle de alakalı. Her hastanın durumu farklı özellikte olduğu için fiyatlandırma da değişik olacaktır.  Ancak genel olarak bir bakış açısı geliştirilirse, karın germe fiyatları için hastanın ne kadar sarkma alanı olduğu, yağ fazlalığının durumu, liposuction gibi ek uygulamalar olup olmadığı hastanın yaşı ve farklı durumlara göre bir belirleme yapılacaktır. Daha somut bir örnek vermek gerekirse, çok yüksek kilolardayken ciddi bir kilo kaybı yaşayan kişinin sarkma durumuyla ortalama kilolarda olan kişideki sarkma aynı değildir. Buna göre yapılacak uygulama da farklı olacaktır. Bazen zayıf olan kişiler de sadece yağ aldırma ya da karın germe işlemi yaptırabilir. Ancak klinik özelliklerini de dikkate alarak birkaç farklı yerde araştırma sonrası işlem seçimi yapabilirsiniz. Karı germe ameliyatı hakkında daha fazlasını öğrenmek için http://estetiks.net/estetik-ameliyatlar/vucut-estetigi/karin-germe-izmir/ linkini tıklayabilirsiniz.